Про Канаду

Загальна інформація про Канаду

Територія
Канада є найбільшою країною західної півкулі та другою за величиною країною у світі. Її площа складає 9 970 610 км2. Безкрайній простір Канади географічно надзвичайно різноманітний: височенні піки Скелястих гір, безкраї горизонти прерій, сувора краса Арктики, велич Великих озер та мінливі краєвиди Атлантичного узбережжя.


Політична система
Канада – незалежна самоврядна демократична держава з конституційною монархією як формою правління. Влада поділяється на три гілки: законодавчу, виконавчу та судову. В Канаді законодавча та виконавча гілки об’єднані, в той час як судова залишається відокремленою.
Виконавча влада пропонує законопроекти, представляє бюджети та забезпечує виконання законів. Законодавча влада приймає закони, а судова – їх інтерпретує. Законодавча влада Канади або Парламент складається з інституту Королеви, який представлений Генерал-губернатором, Верхньої палати, відомої як Сенат, та Палати громад.
До Палати громад входить 308 членів Парламенту. 105 членів Сенату, які представляють різні регіони Канади, призначаються Генерал-губернатором за поданням Прем’єр-міністра. Зазвичай, члени Парламенту обираються на чотири роки.
 

Населення
За даними національного агентства статистики, у вересні 2013 року населення Канади складало 35,158,300 млн.
 

Корінні мешканці
Конституцією 1982 року корінним населенням Канади було визнано північноамериканських індіанців, метисів та інуітів. З них 69% складають північноамериканські індіанці (амеріндіанці), 26% метиси та 5% інуіти У 2001 році близько 3,3% канадців належало до однієї чи більше з цих трьох груп.
 

Клімат
Клімат в такій величезній країні дуже різноманітний: від гірських піків та нетанучих снігів на північ від 70 паралелі до пишних дощових лісів Британської Колумбії на Тихоокеанському узбережжі.
Найбільш заселені регіони Канади, які знаходяться на півдні країни вздовж кордону зі Сполученими Штатами Америки, мають чотири чітко виражених пори року. В цих регіонах влітку температура удень підіймається до 35oС і вище, а взимку зазвичай знижується до – 25oС. Для весни та осені більш характерна середня температура.
 

Часові пояси
Канада має шість часових поясів. Дальній Схід – Ньюфаундленд  має 3 години та 30 хвилин різниці з середнім часом за меридіаном Гринвіча. Решта часових зон поділяється на Атлантичну, Східну, Центральну, Скелясті гори та крайній Захід, і Тихоокеанську, яка має 8 годин різниці з середнім часом за меридіаном Гринвіча.

Охорона здоров’я та соціальні гарантії
Активне піклування про співгромадян є ядром канадських цінностей. Основне медичне забезпечення, за винятком стоматологічних послуг, надається безкоштовно. Прописані ліки у більшості випадків видаються безкоштовно людям, яким більш ніж 65 років та одержувачам соціальної допомоги. Канада також має розвинену систему соціальних гарантій, які включають пенсію за віком, допомогу багатодітним, страхування від безробіття тощо.
 

Спорт
Найбільш поширеними видами спорту в Канаді є плавання, лижний крос по пересіченій місцевості та гірські лижі, бейсбол, теніс, баскетбол, гольф, хокей на льоду та хокей з м’ячем на траві.
 

Мови
В Канаді є дві державні мови: англійська – рідна мова для 59% канадців, та французька, якою розмовляють 23% населення. Для 18% канадців рідною мовою є більш ніж одна мова, окрім англійської та французької.
Закон про офіційні мови визнає французьку та англійську офіційними мовами Канади та створює сприятливі умови для розвитку та підтримання життєздатності англо- та франкомовних громад.
Державні заклади Канади відображають рівність обох офіційних мов, надаючи послуги на двох мовах.

Освіта
Освіту Канади складають 10 провінційних та 3 територіальні освітні системи. Згідно закону діти мають навчатись у школі, починаючи з 6 або 7 років до досягнення 15 або 16 років (в залежності від провінції). Отримання середньої освіти в школах (за винятком приватних шкіл) фінансується державою.
Канада не має державної системи освіти. За Конституцією Канади провінції самостійно відповідають за освіту. Обов’язок управління початковою та середньою школами покладається на місцеві виборчі правління шкіл або комісії. Канадці мають глибокі зобов’язання щодо освіти. Канада входить до світових лідерів з фінансування державної освіти на душу населення. Високий рівень освіти сприяє високому рівню життя, росту потенціалу та репутації Канади як країни, де сприяють інтелектуальним досягненням та вигідно їх винагороджують.
На початок

Факти про Канаду

 • Друга найбільша за площею країна світу
 • Населення країни, яка складається з десяти провінцій та трьох територій, становить 35 млн. мешканців
 • Усталена парламентська демократія
 • Високий рівень безпечного та стабільного життя
 • Сьоме місце серед країн ОЕСР за часткою ВВП, яка спрямовується на освіту
 • Етнічне розмаїття – Торонто, Монреаль та Ванкувер, де проживають великі міграційні спільноти
 • Обсяг досліджень та розробок, що здійснюються в університетах Канади, майже вдвічі більший порівняно з будь-якою іншою країною «Великої вісімки»
 • Освіта є обов’язком провінцій та територій
 • Навчання за академічними програмами здійснюється англійською або французькою мовою, а деякі заклади пропонують викладання обома мовами
 • Система триместрів із зарахуванням студентів у вересні, січні та травні
 • Низка середньо-спеціальних освітніх програм для аспірантів надає змогу іноземним студентам працювати під час навчання 
На початок
Розповідайте своїм друзям про наш сайт: